LGBT Speed Dating, edycja pierwsza. Love is all around me

17 czerwca, niedziela, five o’clock. Brytyjczycy zasiadają do herbatki w atmosferze czilautu. W Marshal Food panuje jednak lekkie napięcie. Jak to zwykle przed pierwszym razem, nerwowość – jak to się uda? Czy się uda?

Do lokalu wchodzą kolejne osoby, niepewność w ich oczach, dla nich to również pierwszy raz. Bo w Szczecinie jeszcze czegoś takiego nie było nigdy. Szybkie randki dla osób LGBT+.

Wiecie co to są szybkie randki? „To taki Tinder, tylko w oflajnie (prawdziwym życiu)”. Kasia tłumaczy siedzącym przy stoliczkach uczestnikom imprezy, że mają sześć minut na porozmawianie z każdym z obecnych, a potem na swoim formularzu zaznaczają, z kim chcieliby się skontaktować. Kasia, Sylwia i Rafał potem sprawdzą kartki i jeśli chęć kontaktu jest wzajemna, przekażą zainteresowanym namiar.

Kasia mówi, żeby rozmawiać nie tylko z osobami swojej płci, ale także w parach mieszanych. Ideą imprezy jest nie tylko tworzenie par, ale integracja, zapoznawanie także kumpli i przyjaciół. (Potwierdzam, dla mnie jako kobiety geje to fantastyczni przyjaciele 🙂

No to zaczynamy. Czas start. I nagle całe napięcie znika, ciepła przestrzeń Marshala rozbrzmiewa gwarem rozmów, a fala emocji napływa momentalnie i zalewa nas. Czuję to niemal fizycznie, niczym ciepłą, czułą, spokojną wodę, która podnosi się coraz wyżej, do kolan, po szyję i nad głowę. Czuję to nawet nie patrząc, na te iskry w oczach, na te nieśmiałe, ciepłe uśmiechy; czuję to całą skórą. Stoję zafascynowana, nie mogąc się poruszyć i ukradkiem ocierając kąciki oczu.

Love is all around me.

„Nie jest dobrze dla człowieka, żeby był sam”, jak to mówi Pismo. Ilość przekazanych po imprezie kontaktów pokazała, że nasz Speed Dating był bardzo, bardzo potrzebny. Niektórzy uczestnicy zresztą nie czekali i od razu po imprezie zostali w Marshallu. Dlatego nie wyhamowujemy speeda tylko lecimy dalej, tym bardziej, że w ankiecie po spotkaniu, uczestnicy bardzo wysoko ocenili imprezę. 1 lipca, w trakcie Street Day na Rayskiego, mamy kolejną edycję szybkich randek. Zapraszamy wszystkich, którzy mają w sobie miłość i chcą ją dawać drugiemu człowiekowi.


Macie ochotę wziąć udział w wydarzeniu Speed Dating – Szybkie Randki dla LGBTQ+ w Szczecinie? Druga edycja wydarzenia odbędzie się 1 lipca.


Dennis Kruk

Dennis Kruk